A+ R A-

Šiuometis pavasaris jau vis dažniau palyginamas su nutolstančia žiema - o žiemą buvo ir šilčiau! Ir tai tiesa. Bet ūpą tikrai pakelia toks margas gimtosios kalbos renginių ratas: sukasi žodis, bręsta mintis ir pinasi vaizdas į vaizdinį ir susidaro visas reginių ciklas, gimsta šventė! Taip būtų galima pasakyti apie Telšių ,,Ateities'' progimnazijos bendruomenės - mokinių, mokytojų, bibliotekos, tėvų ir bičiulių būvimus sykiu. Suprantama, jog niekas taip staiga negimsta - reikia laiko, pasiruošimo. O rengtuvės darbuose visada akylesnis dėmesys asmeniui, sąsajos su tradicija. Taip sueis į vieną mintį ir dailė ir knygos, ir dainos, ir muzika, istorija, poezija ar pasakojimai - apsijungs išmonė, įsiaus jausmų grožis į šiuolaikinio pasaulio erdvę.
Apie mokytojos metodininkės Dalios Lileikienės renginį ,,Knygose - ir mano vardas'' galima kalbėti kaip apie tradicinį. Ir praėjusiais metais ji startavo su savo pradinukais į žodį, tapusį viskuo, nes jis skelbė meilę, apjungė pačių vaikų gebėjimus. Ir šiemet - vardas, lyg asmens gyvenimo raktas, įrodė, kad galima prisistatyti, parodyti, kiek moku, tiek moku! Į jos trečiokų vardo prasmės keliones, vardo būtį knygose, jo nešiotojų patirtis ir likimus buvo pakviesti tėvai, dalyvavo ir dalykų mokytojų, svečių, bibliotekos darbuotojų. Pirmiausia, reikėtų priminti, jog to renginio užmanymas - tai bibliotekininkės Vandos Kuzienės idėja ir Ievos Sigitos Naglienės mintis, jog reikėtų renginį įtraukti į mokyklos kalbos dienų šventimą. Pamažu pasidalinta knygomis ir iš Miesto bibliotekos fondų, ir iš asmeninių šaltinių.
O paskui jau visi susitelkę kūrė šventę: prasidėjo skaitymai, naršymai po kompiuterį, kalbos kalbelės ir darbai darbeliai, knygų turinio žvalgytuvės! Dailės mokytoja Jolanta Vaičikauskienė su mokiniais sukūrė vardų gatvę: nameliai ir langeliai - vardų buveinės. Taip renginyje be gyvo žodžio apsigyveno daug spalvų ir muzikos. Juk muzikantai - patys trečiokai! Ir griežikai, ir dainininkai. Ir jų tėveliai puikiausiai žino, kaip vardelius rinkę, kokia jų istorija, kodėl taip sūnų ar dukrelę pavadinę. Mokyklos direktorė Rita Motiejūnienė pasidžiaugė gražia vardo ir muzikos švente, prasminga mokytojų darbo integracija (juk pasitelkta ir pradinių klasių, ir dalykininkų, skaitytojų išmintis!), buvimu sykiu. Šio vakarojimo metu tikrai daug kalbėta apie vardo reikšmę, vardo istoriją, lemties vingius, palikimą, stabtelta prie vyskupo M. Valančiaus ,,Šventųjų gyvenimo'', skaitytos legendos, eilės apie stiprius, gražius žmones. Apmąstyta, įtylėta ir išsidainuota. Ir skambėjo visa, kas apjungia žmonės. Tikrai visada suskambės, jeigu norai gražūs, o vardelis širdelę turi, jeigu joje meilė, jeigu ja pasidalijama. Tokie linkėjimai, palinkėjimai, o trečiokai - šaunuoliai! Jaukaus Jums visiems pavasario - ir muzikos, ir žodžio, gimtojo, kuris turi savo šaknis.    

I.S.Naglienė

 

 

Nuorodos

 

 

Prisijungimas

Prisiminti mane