A+ R A-

Įspūdinga ir spalvota žodžio, skaitymo ir interpretacijų šventė


Taigi Pepė iš ,,Ateities“ gimtadienio! Pepė – tokia, kokia tiktų ir XXI amžiaus pasauliui!
O tos skaitymo ir šventės spalvose visai neprastai įsižiebė (beveik kaip paslaptingiausias žiburėlis) ir 2019 metų Poezijos penketuko eilėraščiai. Juos, Penketuko poetus, pristatė lietuvių kalbos mokytoja S.Naglienė. Ir eilėraščiai, ir spalvos, ir subtilus menas, mamos, sesės, močiūtės – gražus gyvenimo paveikslas. Ir gilūs jausmai  - tiesiog šventė! Dar viena akimirka į lapkričio 11-osios pirmadienį, nuspalvinusią nuotaiką.
Antradienį – penktokų ir mokytojos L.Dijokienės kūrybinės dirbtuvės! Na, ir plušėta! Ir suprantama, juk kurti kvietimai į Pepės gimtadienį. ,,Aš padėsiu tau, Pepe!“. Dėliota taisyklinga lietuvių kalba: ir išmokta, ir pakviesta! Trečiokai su mokytoja I.Bružiene Didžiajame knygų pristatyme susipažino su knygomis: o Greta ir Kornelija iš 3a klasės (mokytoja D.Lileikienė) bei antrokas Jaunius sykiu su mama Jolita Maščinskiene, dalijosi paruoštomis knygų istorijomis. Jolita akcentavo žodžio reikšmę vaizdų, situacijų perteikimui, net pareklamavo Sinonimų žodyną.
Pepės tortu ,,skaniai“ pavaišino mokytoja R.Piluckienė su 4 a klasės mokiniais.  Itin džiugūs jų palinkėjimai – prisiminimai apie Pepę iš A.Lindgren knygos. Tai smagus skaitymas, arba tiesiog pamokantis gimtadienio šventimas, kai kalbama apie gimusiojo džiaugsmus, būdą ir elgesį.
Na ir gimtadienio – gimtadienis – Eldoradui 10! Ir žvakutės, tortas, ir fejerverkai! Tai komanda, tai ,,Eldorado“ būrelio veiklos gimtadienis! Vadovės istorijos mokytojos metodininkės palinkėjimai ir Pepės Ilgakojinės šventinė būsena. Tikrai taip!
Ir tėveliai dalyvavo, tai šventės tęsinys.  Pirmos b klasės mokiniai ir tėveliai, ir mokytoja G.Šimkuvienė gardžiavosi ,,Gimtadienio tortu“! O iš tikrųjų – graži bendrystė. Tėveliai, atsinešę papuoštus tortukų gabalėlius, įsijungė į A.Lindgren kūrinio skaitymą. Jie perskaitė, kaip ,,Pepė švenčia savo gimtadienį“, kartu su vaikais pasidžiaugė.
Norisi paminėti, jog Šiaurės šalių literatūros savaitė pakeitė ir įprastas mokyklos erdves! 5 a ir 5 b klasių mokinių projektiniai darbai - tai anglų kalba parašyti kvietimai ir pamąstymai tema  - ,,Kokią įžymybę kviesčiausi į savo gimimo dienos vakarėlį!  Organizavo anglų kalbos mokytojos L.Norvaišienė ir I.Daukšienė. be to į kvietimų kūrimą  mokytoja L.Norvaišienė įtraukė ir 6 a klasės mokinius. Taip gimė smagi gimtadienio reklaminė ,,kvietimų“ istorija, o jos pateikimas sužavėjo bendruomenę.
Na, o lapkričio 15-oji – tai švenčių šventė, tai Šiaurės šalių literatūros savaitės pabaigtuvių diena. Trumpai drūtai sakant, ir 7 b klasė su mokytoja L.Dijokiene, ir jų  pamokos skaitykloje, ir tylusis skaitymas, ir klausimai  - atsakymai ir geidavimai, kokia turėtų būti knyga.
 Be to, ir 5a klasės mokiniai keliavo atminties takeliais, nes mokytoja L.Dijokienė ,,išbudino“  ir tai,  kas įsimintina pačių penktokų šventėse? Kartu sukurti švenčių pasakojimai – gal tai atminties, penktokų prisiminimų istorijos pradžia? Reikia tikėti, jog pavyzdys įkvėps naujai šventei.
Gal po to ir  7 a klasės valandėlė ,,Gimtadienis kitaip“ (klasės vadovė D.Vaičienė). Ji siejo toleranciją ir buvimą. Austėja, GabijaP., Tomas ir Augustė kalbėjo apie gimtadienius kitose šalyse. Klasės mokiniai pasveikino savo draugus, gimusius lapkričio mėnesį.
Savaitės uždarymas - ,,Ir kasdienybėje slepiasi šventė...“. Tai mokytojų pabuvimas kartu, tai savaitės bendrystės tasa. Kiekviena Šiaurės šalių savaitė – tai buvimas bendruomenėje. Reikia pasidžiaugti direktorės R.Motiejūnienės,  pavaduotojų I.Petrulienės, D.Šlekienės bei mokytojų aktyvumu. Tarsi visi įsitraukia į šventę.

Ieva Sigita Naglienė
Vanda Kuzienė

 

 

Nuorodos

 

Prisijungimas

Prisiminti mane