A+ R A-

Bibliotekoje karaliauja pasakos!

Šiųmečio spalio – tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio – tema: „Pasaulio pasakos“. Taigi pirmąją spalio savaitę 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis, užsukę į biblioteką, bičiuliavosi su pasakomis: susipažino su žymiausiais pasaulio pasakų kūrėjais, žiūrėjo filmus, sukurtus pagal pasakų motyvus, bendravo su bibliotekininke, piešė iliustracijas ar net patys bandė sukurti savo pačių pasakas!
Spalio 7 d. mokyklos psichologė Alvyda Beržanskienė pradinių klasių mokytojas pakvietė į paskaitą ,,Pasakų kūrimas kaip pagalba vaikui ir klasei“.
Antrąją spalio savaitę mokyklos biblioteka ir jaunieji skaitytojai sulaukė viešnių. Antradienį 1a, 2a ir 3a,b,c klasių mokiniams ir jų mokytojoms pasakas sekė, apie jų reikšmę ir kilmę porino Ieva Sigita Naglienė. Ketvirtadienį su 1c,b, 2b ir 4a,b klasių mokiniais bendravo ir Max Lukado pasaką ,,Tu esi ypatingas“ skaitė Jolita Maščinskienė.
Pasakos – puiki erdvė, paskata kūrybai! Tai ne tik žodžio menas, bet ir vaizduotės, spalvų, kūrybinio polėkio dermė. Netikite? Užsukite į mokyklos biblioteką! Čia jus pasitiks vaikų darbų parodos ,,Stebuklingas pasakų pasaulis“ arba ,,Perskaičius pasaką...“ 2 a, 3 b, 3 c klasių mokiniai eksponuoja savo piešinius, o 2 b kl. mokiniai – savo lipdinius ,,Mėgstamų pasakų veikėjai“ bei kartu perskaitytos A. Vaičiulaičio pasakos ,,Lapė ir lokys“ iliustracijas. 4 b klasės mokiniai iliustravo A. Tolstojaus pasaką ,,Buratino nuotykiai.“
Džiaugiamės sulaukę ir svečių – mokyklos bendruomenei Telšių ,,Kranto“ progimnazija pristato 2-4 kl. mokinių kūrybinį projektą ,,Negirdėtos H. K. Anderseno pasakos“ (parengė pradinių klasių mokytojos ir bibliotekininkė M. Gureckienė).
Visą spalį skaitėme, klausėmės, įsivaizdavome, iliustravome PASAKAS. Taigi – kas geriausias mokykloje pasakų žinovas? Tai išsiaiškinti padėjo mokyklos bibliotekininkės surengta viktorina ,,Ar pažįsti pasakų pasaulį“ 3-4 klasių mokiniams. Pristatome: geriausia pasakų žinovė – Justė S., 4a klasės mokinė!

Nuorodos

 

 

Prisijungimas

Prisiminti mane