A+ R A-

Skaitau ir piešiu pasaulio pasakas

Spalis - bibliotekų mėnuo. Šių metų tema – Pasaulio pasakos. Telšių „Ateities“ progimnazijos Saulėtekio skyriaus bibliotekoje apsilankę pradinių klasių mokiniai, išpuoštoje aplinkoje klausėsi gražiausių pasaulio šalių pasakų. Išgirdo įvairių Brolių Grimų, Anderseno pasakų, prancūzų, italų ir kitų šalių pasakų. Apžiūrėjo bibliotekoje vykstančią pasaulio pasakų knygų parodą, džiaugėsi naujomis knygelėmis.
Antrokai su mokytoja Zita skaitė įvairias pasaulio pasakas, jų klausėsi. Po to vyko diskusija, kokia pasaka vaikams labiausiai patiko? Buvo piešiamas patinkantis herojus. Labiausiai patiko Š. Pero pasakos ,,Rudonkepuraitė” ir ,,Batuotas katinas”. Pirmokai dar ne visi moka skaityti, bet žino daug pasakėlių ir puikiai piešia, tad papasakojo savo gražiausias pasakėles, nupiešė jų herojus, o pagal rusų pasaką ,,Ropė” net suvaidino lėlių teatrą. Priešmokyklinukai apsilankę mokyklos bibliotekoje ir pavartę knygeles suprato, kad labai reikia mokytis pažinti raideles, nes norint sužinoti kas parašyta knygose, reikia mokėti skaityti. Kai kurie vaikai parodė, kaip moka jau skaityti, kiti pasakojo pagal knygos paveikslėlius. Vaikai įdėmiai klausėsi mokytojos Erikos skaitomos pasakos ,,Coliukė“, spalvino iliustracijas pagal,,Undinėlės“ pasaką.
Dažniausi lankytojai mokyklos bibliotekoje yra pailgintos dienos grupės mokinukai. Iki pat Kalėdų mokyklos ugdytiniai semsis pasakų išminties, ieškos dar pasakų apie žiemą ir mėgausis maloniomis akimirkomis.

Bibliotekininkė Aldona Tamošauskienė

 

Nuorodos

 

 

Prisijungimas

Prisiminti mane