A+ R A-

Patyriminis ugdymas 1a klasėje

Patyriminis ugdymas – įdomu, naudinga, linksma. Viena iš veiklos formų – veikla lauke. Tai puiki galimybė pradinukams netradicinėje aplinkoje pažinti, tyrinėti, kurti ir, remiantis savo potyriais bei santykiais su juos supančiu pasauliu, kaupti patirtį.
Šiais metais 1a klasės mokiniai su mokytoja Dalia Lileikiene dalyvauja neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programoje „Gamtos tyrėjas”. Rudenėjančiom spalvom pasipuošęs spalis vaikus pakvietė į pirmąjį užsiėmimą Varnių regioninio parko Gamtos mokykloje. Pirmiausia pirmokėliai sužinojo, kas tai yra Gamtos mokykla. Tai reiškia, kad mokysimės gamtoje ir iš gamtos. Visi drauge pakartojo, aptarė rudens požymius. Vadovės Dalia ir Monika paaiškino ir paskyrė vaikams užduotis. Tada visi išskubėjo į lauką džiaugtis gražiu oru ir stebėti rudens požymius. Vaikščiodami po nuostabią parko teritoriją tyrinėtojai, padedami vadovės Monikos, atpažino ir įvardijo įvairius medžius, augalus, jų vaisius ir sėklas. Rinko gamtinę medžiagą – vykdė „Rudens spalvų medžioklę”. .Kiek daug įdomaus mokiniai sužinojo ir patyrė. Lietė, uostė, stebėjo. Ragavo rojaus obuoliukų, šalčio pakąstų šermukšnio uogų. Sužinojo, kaip paglostyti dilgėlę, kad ji nenudilgintų. Reikėjo ir klausytis, ir būti atidiems, nes pirmieji teisingai atsakę į klausimus gavo prizų. Savo vikrumą ir draugiškumą pirmokėliai išbandė žaisdami linksmus žaidimus. Poromis reikėjo įveikti ėjimo, bėgimo, šuoliavimo rungtį. Žaidė „Gyvatėlę”, pasitikėjimo draugais žaidimą. Daug laiko praleidus gamtoje kaip smagu vakarieniauti su draugais. Visi gėrė gamtinę, sveikuolišką arbatą ir skanavo naminį pyragą.
Vakare dar laukė didysis išbandymas. Pasistiprinę ir pažiūrėję filmą „Bebriuko nuotykiai”, mažieji tyrinėtojai išvyko į artimiausią pelkę. Gamtos bičiuliai labai norėjo pamatyti bebrą, ar aptikti jo buvimą įrodančių pėdsakų. Buvo jaudinančiai neramu, truputį baugu ir be galo smalsu. Bebras šį kartą mūsų nelaukė, bet girdėjom girgsinčias žąsis ir apgraužtų medžių pamatėm.
Iššūkį „Prietemoje pereik pelkę” įveikė visi pirmokėliai. Būti gamtoje ir mokytis iš gamtos nuostabu. Patirti įspūdžiai ilgai neišblės.

 

 

Nuorodos

 

 

Prisijungimas

Prisiminti mane