Bibliotekos veikla

Pereinamasis prizas ,,Pelėda“

3 b mokiniai, vadovaujami mokytojos R. Kalnikės, kaip daugiausia šiais mokslo metais perskaitę knygų, sulaukė tradicinės Pelėdos! Ji yra ne tik mokyklos bibliotekos dovana: ,,atskrendanti - išskrendanti'', bet ir simbolis, pasididžiavimas, kad toje klasėje visi skaito ir netgi turi lentyną - bibliotekėlę, kurios knygelėmis ir su kitais pasidalijama. Taigi - smagių Jums ,,Pelėdos metų!'' Džiugu, kad tai yra vertinama, džiugu, kad tai yra metų įvykis.

Kelionė į knygos pasaulį ,,Ateities'' progimnazijoje: prisėsti ir pastebėti

Jau ne vienerius metus ,,Ateities'' progimnazijos bibliotekininkė emocingai pakviečia į knygos pasaulį per Tarptautinę vaikų knygos dieną, ragindama prisėsti ir pastebėti, tarsi iš eilės vėl atsirinktume tai, kas šalia mūsų, kad įvyktų dialogas, judesys, gimtų netikėta mintis. Šiais metais atsiliepta į rašytojo K.Kasparavičiaus įspūdingą plakatą ir tekstą (,,Knygos padeda neskubėti'') ir surengtas ištisas ciklas apie skaitymą, įsiskaitymą ir savasties paieškas.

Skaityti daugiau: Kelionė į knygos pasaulį ,,Ateities'' progimnazijoje: prisėsti ir pastebėti

Skaitymo skatinimo konferencija Telšių „Ateities“ progimnazijoje

 Vaiką reikia sudominti knyga -  tai geriausiai gali padaryti šeima. Vaiką reikia paraginti skaityti – tuo labiausiai susiinteresuota mokykla. Vasario 19 dieną Telšių „Ateities“ progimnazijoje vyko regioninė konferencija „Motyvavimas skaityti – knygos turinio aktualizavimas“, kurios tikslas bendromis bibliotekininkų ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų pastangomis ieškoti motyvavimo skaityti būdų, metodų, formų. Gausiam dalyvių būriui mokytoja ir bibliotekininkė I. S. Naglienė pranešime „Poezija – savo kelių ieškojimai“ pristatė naujausias poezijos knygas, minėjo, kad baugiai gražu tai, kas kartais pasauliui atrodo nebebūtina. Iš Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkės K. Vanskevičienės pristatytų vykdomų renginių  ypač sudomino renginiai apie herojus ir jų prototipus, universalių knygų pristatymas, fantastinės literatūros ir distopijos  žanro aptarimai. Savo mokyklose vykdomas skaitymo skatinimo veiklas pristatė Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bibliotekininkė Z. Žalienė, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos bibliotekos vedėja A. Vaičiulienė. Telšių rajono savivaldybės K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė M. Lukoševičienė aptarė vykdomas veiklas, pasidžiaugė dalyvaujančiomis mokyklomis ir paragino visus prisijungti. Telšių „Ateities“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos L. Dijokienė, G. Gustienė ir R. Kasparavičienė skaitė pranešimus, kurie atskleidė vykdomos veiklos įvairovę: inscenizacijos, filmukų kūrimas, projektai, ilgametė patirtis dalyvaujant Metų knygos rinkimuose, glaudus mokytojų ir bibliotekininkės V. Kuzienės bendradarbiavimas. Iniciatorė V. Kuzienė apibendrino, jog konferencijos kolegų bendras darbas skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, suteikia peno apmąstymams.

Skaityti daugiau: Skaitymo skatinimo konferencija Telšių „Ateities“ progimnazijoje

Parodos bibliotekoje:

Filosofinė ir verčianti susimąstyti paroda – projektas apie globalines problemas. ,,Menas nėra tai, ką matai pats, bet tai ką priverti matyti kitus“ E.Dega. Anglų k. mokytoja L.Norvaišienė, 8 a kl. mokiniai. ,,Kviečiame į Lietuvą“ 8a kl. mokinių plakatai rusų kalba. Mokytojos A.Jokubauskienė, D.Vaičienė ,,Gardi arbatėlė“ Grotažas. 5 b klasės mokinių kūrybiniai darbai. Dailės mokytoja J.Vaičikauskienė. ,,Gėris nugali blogį“, ,,Draugystės eglutė“, ,,Žiema – vaikų akimis“.  Grupės ,,Ąžuoliukas“ vaikų ir tėvelių projektiniai darbai, Degaičių skyrius.  Ikimokyklinio ugdymo vyr auklėtoja A.Pupšienė. Vaikų ir Paauglių metų knygų reklama. Bibliotekos vedėja V.Kuzienė

Skaityti daugiau: Parodos bibliotekoje:

„Vaikų knyga 2018“ Telšių „Ateities“ progimnazijoje jau išrinkta?

Tradicijas tęsiame – aktyviai dalyvavome Vaikų knygos rinkimuose. Buvome aktyvūs ir visi su dideliu skaitymo džiaugsmu pasinėrėme į knygų pristatymo šventę. Mokyklos prezidentūra pristatė vaikų knygas 2a, 3a, 3b, 4 b ir 6 kl. mokiniams (mokyt. D.Lileikienė, R.Piluckienė, R.Kalnikė, G.Šimkuvienė, G.Gustienė). Susitikimai vyko su kiekviena klase individualiai.  Tai buvo puiki proga ne tik paklausyti informacijos apie knygas, bet ir paskaityti, pavartyti knygeles bei padiskutuoti, pasakyti savo nuomonę. Po kiekvieno pristatymo vyko patys tikriausi rinkimai – kiekvienas atidavė savo balsą už mėgstamiausią knygą.

Skaityti daugiau: „Vaikų knyga 2018“ Telšių „Ateities“ progimnazijoje jau išrinkta?

Paroda iš gruodžio paskutinių akimirksnių - ,,Iš žiemos kelionių''

Akimirksniai ir jų išbarstymai - taip būtų galima pavadinti ,,Ateities'' progimnazijos bibliotekoje veikiantį parodų ciklą apie žiemą, žemę, žmogų ir mokytojo - mokinio susikalbėjimą. Tiesiog spalvota pasaka, kurioje įsikomponavo visa šalčio - šilumos simfonija. Ir skamba pradinukų bei vyresniųjų klasių mokinių darbai ,,Iš žiemos kelionių'', kurias paskatino mokytojos Gražina Šimkuvienė, Dalia Lileikienė, Jolanta Vaičikauskienė, Laimutė Andrijauskienė, Asta Jokubauskienė ir Inga Daukšienė. Pirmiausia stebina 2 a klasės ,,įsuptas'' žiemos lopšys, kuriame supasi miškai ir seneliai, sniegutis ir pusnys, namai ir jų gyventojai - kaimynystė, kurioje esi ir tu pats. Po to žvilgsnis krypsta į numėlsvėjusias paslaptis, atsirandančias ,,Temstant'', kuriose 4 b klasės mokiniai žaidė piešdami savo reginių kelius ir takelius. Į Antikinio pasaulio simboliką paskatina brautis 4 - 6 klasių mokinių iškarpytos magiškos eglutės, fėjos, per anglų kalbos pamokas išmoktos žodžių - paveiksliukų mįslės, kurios slepia jausmus ir nuotaikas. ,,Uždegtos“ 7a kl.mokinių  pieštos Chanukijos. Tuo kelionė nesibaigia. Norintys ne tik pamatyti, bet ir paskaityti gali stabtelti prie stendo - Palinkėjimo, arba Vienintelio noro liudijimo iš 2018 metų, kuris tikrai išsipildys - tai pažadėjo ir etikos pamokų mokytoja, ir tuo iš visos širdies patikėjo rašiusieji! O kaip kitaip, juk tuoj tuoj Kalėdos...Ir išsirašė slapčiausi geidavimai, norai, vieninteliai, nepakartojami. Tiems, kurie vis dar smalsauja, gali stabtelti ir prie keramikinių lipdinių su molio ir žiemos dvasia. Miniatiūrinėse kompozicijose mokiniai  nulipdė ir paršiukus, ir puodeliukus, ir vazeles su kasdienybės skoniu, su švenčių simbolika. Užsukite į bibliotekos erdvę, kurioje esate laukiami ir pasidžiaukite mokinių bei mokytojų išmone, stabtelkite prie 2018 metų žiemos paskutinių akimirkų - tikrai verta smaguriauti spalvų varsomis. Ir, žinoma, palinkėkime vieni kitiems gražaus laiko, susimatymų, rankos paspaudimų, juoko ir judesio šalia, sykiu, bendrume!
Ieva Sigita Naglienė

Mokyklos naujausių nuotraukų, renginių, svarbiausių įvykių galerija.
Elektrononis dienynas - tai sistema, leidžianti bendrauti visiems ugdymo proceso dalyviams.
Aktyvi ir Profesionali karjeros centro veikla - investicija į mokinio sėkmę.
Karjera